Hoe bankiert Joris Luyendijk?

Tijdens een korte ontmoeting vraagt Joris Luyendijk of Verhuis je Geld pleit voor een overstap naar Triodos Bank. Hij reageert positief op het verzoek om een interview, mits hij de antwoorden kan mailen. Helaas is zijn mailadres afgeschermd, uiteindelijk komen de antwoorden via de uitgever binnen.

Luyendijk portret -uitsnede

Er komt geen antwoord op de vraag waar hij zijn betaalrekening heeft ondergebracht. Het is te begrijpen dat hij veiligheid voorop zet, als je bedenkt hoe groot de belangen zijn. VjG berichtte eerder hoe de auteur van Dit kan niet waar zijn werd belaagd via Trouw en het Financieele Dagblad. Op zijn website behandelt hij enkele mythes die hij blijkbaar ernstiger vindt.

Waar hebt u uw betaalrekening ondergebracht? Als u bent overgestapt: Hoe verliep dat (feitelijk, praktisch, emotioneel)?

Dit is eerlijk gezegd privé-informatie. Ik snap de wens om een bekend hoofd te gebruiken om dit te thematiseren, maar daar voel ik me niet senang bij.

Hoe ziet u de toekomst van de financiële sector en uw klandizie?

Mijn klandizie? Die zie ik met veel vertrouwen. De financiële sector … Dat zal grotendeels afhangen van hoe de technologie zich ontwikkelt, en in samenspraak daarmee, global financial governance: wie gaat het toezicht op die nieuwe technologie domineren? Aangezien er wel mondiaal opererende lobbies zijn (bijvoorbeeld van banken), maar geen effectief en democratisch legitiem mondiaal, gezag geef ik de banken goede kaarten.

Wat kan Verhuis je Geld volgens u doen om overstappen te stimuleren?

Het is heel lastig. Nummerportabiliteit á la mobiele telefoons (je neemt je rekening Luyendijk boek-2nummer gewoon mee als je van bank verwisselt) is enerzijds heel handig en zou veel mensen het makkelijker maken om over te stappen. Van de andere kanten: wil je echt dat een of ander in het Kremlin gelanceerd en razendsnel via Facebook verspreid paniekverhaal leidt tot een ‘run on the bank’ doordat op een nacht opeens de helft van de rekeninghouders weg loopt? Ik vrees dat dit alleen goed kan als het geleidelijk gaat, one mind at a time.


Hier de bestelinformatie van Dit kan niet waar zijn.

Omdat Luyendijk een van de grondleggers is van de maatschappelijke verontrusting die onder meer via VjG wordt verwoord, zetten we hier nog even op een rij welke artikelen over zijn opvattingen zijn verschenen op deze website:

Advertentie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.